Seadmed

Trapetslaud (Cadillac)

Trapetsilaud ehk Cadillac, nagu seda veel tuntakse, pakub palju tuge algajatele ja vigastustega inimestele, kui nad saavad pilatese põhiliigutustega hakkama. Samal ajal võib see aidata klientidel saavutada pilatese repertuaari kõige keerulisemaid liigutusi.

Erinevalt reformeri ebastabiilsest kärust on trapetslaua voodiala fikseeritud. See loob pilatesega tegelevale inimesele tugeva tugibaasi, mis muudab teatud harjutused vähem väljakutsuvaks.

naisterahvas Pilates Trapeze Table (Cadfillac) ehk trapetslaua seadmel

Reformer

Reformeri leiutas Pilatese asutaja Joseph Pilates. See on vooditaoline raam, millel on tasane platvorm, mida nimetatakse käruks ja mis veereb raami sees ratastel edasi-tagasi. Köru on kinnitatud reformeri ühe otsa külge vedrudega. Vedrud võimaldavad valida erineva takistuse tasemega, kui käru lükatakse või tõmmatakse mööda raami. Kärul on õlaplokid, mis ei lase kasutajatel käru lükates või tõmbamas reformeri otsast maha libiseda. Üks parimaid asju reformeri juures on selle mitmekülgsus.

Rühmatund Pilates Reformer Tower seadmetel.

Studio Reformer + Konnector

Professionaalne Studio Reformer on varustatud uuendusliku Konnektor ühetrossilise rihmarattasüsteemiga, millel on silmud kõigi nelja jäseme jaoks. Konnector võimaldab iseseisvalt ja samaaegselt liigutada nii käsi kui ka jalgu. Kogete pidevat tagasisidet ühe köie kaudu, mis hõlbustab kogu keha integreerimist ja kere keskme tugevamat aktiveerimist uutel dünaamilistel viisidel. Seda seadet kasutatakse enamasti personaalsetel seanssidel, kuid see on hõlpsasti muudetav tavapäraseks rühmakeskkondade reformeriks.

Neiu treenimas Pilates Studio Reformer Konnector seadmel.

CoreAlign

CoreAlign® pakub ainulaadset kombinatsiooni kardio-, jõu- ja BodyMind-treeningutest. CoreAlign® parandab funktsionaalset liikumist, rühti ja tasakaalu. Füsioterapeut Jonathan Hoffman töötas välja CoreAligni harjutuste jaoks, mis stimuleerivad keha keskme lihaseid. Taastusravi saavutatakse lihaste täiusliku ajastamise abil, tehes samal ajal raskeid harjutusi, väga sügavaid venitusi ja keskmest kontrollitud aeroobset treeningut. CoreAlign sobib suurepäraselt jõudluse parandamiseks ja regulaarse treeningrutiinina tervisliku eluviisi jaoks.

CoreAlign seadmel funktsionaalne treening

Pilates Chair

Pilatese Chair ehk pink või tool on ühe küljega kast, mida saab vedrude takistuse vastu alla suruda nagu suurt pedaali. Pedaaliosa on jagatud kaheks osaks, mida saab iseseisvalt töötada. Kuigi põhikujundus on lihtne, on Pilatese tool võimalik teha kümneid harjutusi. See sobib suurepäraselt loomulikult süvalihaste ning ka käte ja jalgade tugevdamiseks. Harjutusi tehakse toolil lamades, istudes ja seistes, samuti asenditest tooli külgedele. Toolil võib oodata palju stabiilsust ja paindlikkust.

Naine kasutab pilates pink ehk EXO Chair seadme

MOTR rull

MOTR® ühendab vahtrulli mugavuse kolme raskustaseme tömbenööridega, pakkudes teile väljakutseid pakkuvat ja uskumatult mitmekesise treeningvahendi. Treeningukategooriad hõlmavad kardiotreeningut, tasakaalu, funktsionaalset treeningut, vaimu-keha, agilityt, jõutreeningut ja palju muud.

 

 

Rühmatreening MOTR rullidel

Oov

Oov aktiveerib kere keskosa stabiliseerivaid lihaseid, pikendades samal ajal õrnalt selgroogu ja stimuleerides selgroolülidevahelise ketaste tervislikku määrimist.
Oov on tõhus vahend venitamises, keskosa tugevdamises ja taastusravis. Seadme vastupidav keha toetab selgroo loomulikke kumerusi.

 

OOV seade

BOSU

BOSU on ümmargune jäik platvorm, mis on ühendatud vastupidavast vinüülist õhuga täidetud poolkeraga. Seadme nimi on ingliskeelse fraasi lühend "both sides up" ( mõlemad pooled üles), mis viidab võimalusele kasutada nii platvormi kui ka poolkera. BOSU on suurepärane ja väga mitmekesine vahend füüsilise enesetunde parandamiseks, lihaste tugevdamiseks ja tasakaalutreeninguks.

 

Naine kasutab BOSU platvormi.